środa, 14 października 2020

Oprogramowanie do klonowania dysków na żywo dla systemu Windows, SSD i RAID

Jeśli szukasz oprogramowania do klonowania dysków na żywo, pozwól mi przedstawić Ci unikalny sposób klonowania dysku BackupChain. Ale po pierwsze, upewnijmy się, że oboje mówimy o tym samym. Klonowanie dysków i tworzenie kopii zapasowych obrazów dyskowych to dwa różne zwierzęta; można zrobić zarówno z BackupChain i w tym poście jesteśmy patrzeć specjalnie na dysku klonowania bitów i kawałków.
Klonowanie dysków różni się zasadniczo od obrazowania dysku. Klonowanie dysku to proces tworzenia zduplikowanego dysku, gotowego do pracy, gdy jest potrzebny; w związku z tym nie ma operacji przywracania zaangażowanych. Dysk jest klonem oryginału. Obraz dysku to pojedynczy plik, który przechowuje zawartość dysku. Jeśli trzeba przywrócić dysk, potrzebny jest nowy dysk do skopiowania zawartości pliku obrazu dysku z powrotem na. W związku z tym, trzeba czekać na proces przywracania, aby zapisać wszystkie te dane z powrotem na dysku, a w przypadku naprawdę dużych dysków, może to trochę potrwać. To jest, gdy klonowanie dysku jest przydatna.
Klonowanie dysku w backupchain jest unikatowy. Oprogramowanie do klonowania dysków na żywo tworzy klon, gdy system operacyjny jest uruchomiony. Robi to, kontaktując się ze wszystkimi usługami obsługującymi usługi VSS, aby przygotować się do tworzenia kopii zapasowych na żywo, a następnie używa "widoku zamrożonego", który jest gwarantowany jako spójny, aby utworzyć klon. Dysk klonowania jest już dołączony i jest zapisywany w trakcie procesu. Po zakończeniu procesu klonowania sklonowany dysk może być używany do rozruchu. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, BackupChain działa w tle w systemie Windows, nie wymaga kija rozruchowego lub dysku lub ponownego uruchomienia i modyfikuje klon, dzięki czemu może żyć obok oryginalnego dysku, jakby na żywo dysku kopii zapasowej.
Czy wiesz, że System Windows i wszystkie inne systemy operacyjne nie pozwalają na jednoczesne dołączanie doskonałych klonów? Dzieje się tak dlatego, że każdy dysk musi mieć unikatowy identyfikator. W związku z tym, jeśli zrobisz błąd i dołączyć "doskonały klon", który jest nieco identyczny z oryginałem, na przykład, jeśli przywrócisz obraz dysku na nowy dysk na tym samym komputerze, na którym obraz dysku został pierwotnie wykonany, system Windows "poprawi" klon i nadać mu nowy identyfikator. To nieodwołalnie prowadzi do nierozerwalnego dysku, ponieważ identyfikatory nie będą już pasować wewnętrznie. Więc to jest, gdy BackupChain robi swoją magię, aby upewnić się, że klon pozostaje startowy i można go używać obok siebie z oryginalnego dysku tak długo, jak to konieczne. Gdy dysk główny jest uszkodzony, można zmienić ustawienie BIOS, aby po prostu uruchomić z klonu.
Obsługiwane jest również klonowanie dysków na żywo RAID. Zamiast klonowania dysku autonomicznego, BackupChain może sklonować całą macierz RAID na inny raid lub tylko dysk autonomiczny lub odwrotnie.
Czy musisz sklonować dyski z systemem Windows lub dyskami z danymi na żywo bez przerywania systemu? BackupChain jest twój bilet i to jest niezwykle potężny w ten sposób. Co więcej, oferuje szeroką gamę innych narzędzi do tworzenia kopii zapasowych, takich jak tworzenie kopii zapasowych Hyper-V, kopia zapasowa VMware, kopia zapasowa VirtualBox, kopia zapasowa na poziomie plików, chmura i zdalne kopie zapasowe i wiele więcej.
Sprawdź to dzisiaj, 20-dniowa wersja próbna jest w pełni funkcjonalna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz