piątek, 17 kwietnia 2020

Gdy za darmo nie jest wolny

Więc w pewnym momencie patrzysz na Veeam myśląc, że ich "darmowe" oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych jest świetne. Ale jest duży haczyk. Dodajesz serwery i maszyny wirtualne do systemu, szybko docierasz do punktu, w którym "wolny" nie jest już "wolny"; w rzeczywistości, teraz nagle, ich darmowe rozwiązanie kosztuje wiele tysięcy dolarów, aby utrzymać go rośnie poza wolnym poziomie. Haczyk połowu jest, chcą wiele tysięcy dolarów więcej niż inne rozwiązania tam, które przeszły niezauważone, ponieważ "wolne" etykieta była tak wielkie rozproszenie.

Model freemium jest nieco złośliwy, jeśli nie obraźliwy, model marketingowy. Wrażenie jest takie, że produkt do bezpłatnego użytku jest uzyskiwany bez opłat. Zaczynasz inwestować dużo czasu w to, aby go zainstalować, nauczyć się go, aby go używać, aby skonfigurować go, zarządzać nim, i tak dalej. Czy masz czas coś dla ciebie warte? Oczywiście, że tak. Dlatego po tygodniach lub miesiącach korzystania z "wolnego rozwiązania", w końcu zdajesz sobie sprawę, gdzie i jak został sparaliżowany i ograniczony, dzięki czemu musisz uaktualnić do prawdziwego, drogiego, przecenionego rozwiązania. Więc to jest miejsce, w którym naprawdę chcą, abyśmy poszli do drogiego prawdziwego produktu, tego, który chcą sprzedać. Oczywiście wszyscy o tym wiemy, a jednak zakochujemy się w nim wielokrotnie.

Zwabili nas słowami "och, to nic nie kosztuje, na zawsze". Teraz, gdy zdajemy sobie sprawę, że zmarnowaliśmy cały ten czas, próbując go, ucząc się, czujemy się jak cały ten czas i wysiłek pójdzie na marne, jeśli nie kupimy produktu. A nie daj Boże, przejście na inny produkt poniesie jeszcze więcej pracy i straty czasu, więc mamy tendencję do myślenia. O wiele łatwiej jest po prostu ugryźć kulę i kupić przeceniony produkt i przejść dalej z naszym życiem.

OK darmowe gry są prawie ten sam chwyt, prawie. Grasz, uzależniasz się, a następnie musisz kupić "żetony", aby odblokować następny poziom, w prawdziwej grze. To prawda, że jest to bezpłatna wersja próbna. Ale tak nie jest. Podczas gdy gra jest zabawna, nawet jeśli jej nie kupisz, naprawdę tracisz cenny czas na wypróbowanie wolnego oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych. Czas, który można było wykorzystać mądrze i skuteczniej. Co gorsza, ty też marnujesz pieniądze. Poprawka jest prosta, gdy tak zwane "darmowe oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych" dociera do Ciebie, czy cokolwiek innego, jest to świetne przypomnienie i inwestycja, aby rozejrzeć się i zobaczyć, jakie inne opcje są tam. Wolne słowo zostało nadużywane jak żadne inne. Pandemia Coronavirus tnie się we wszystkich naszych portfelach, dzięki czemu możemy uzyskać podwójne, zaoszczędzić czas i pieniądze, wykonując pewne badania, jak to miało miejsce w poniższym artykule, aby wyróżnić alternatywy Veeam, Acronis, Altaro i Backup Exec. Zobacz to podsumowanie, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz