wtorek, 10 marca 2020

Wolny: Dysk z mapą do serwera NAS Synology przez Internet

Jeśli chcesz zamontować lub zmapować list z dyskiem na serwerze NAS firmy Synology przez Internet, w prosty sposób, mam dla Ciebie dobrą wiadomość!

Za pomocą darmowego, zgrabnego, małego programu narzędziowego o nazwie DriveMaker możesz po prostu podłączyć się do serwera NAS przez Internet, a narzędzie to mapuje prawdziwy list z dyskiem na pliki w serwerze NAS. Możesz edytować, kopiować, usuwać i przesyłać pliki tak, jakby serwer NAS firmy Synology w Internecie był urządzeniem lokalnym. Nie ma potrzeby pobierania plików i wysyłania ich za pomocą klientów FTP lub innego oprogramowania. Program DriveMaker robi to wszystko w tle, a także zawiera kilka opcji zabezpieczeń, aby transfer był dobrze zabezpieczony.

Przykładowe zastosowanie:

    udostępnianie plików współpracownikom, takim jak własny, tani i bezpieczny DropBox lub Google Drive
    edytować pliki na miejscu, co jest bardzo przydatne, jeśli masz do czynienia z programami Word, HTML, Excel, itp. Word otwiera i zapisuje plik tak, jak gdyby był on lokalny.
    skanowanie antywirusowe ze zdalnej lokalizacji
    uzyskać dostęp do swoich akt osobowych w domu z biura i na odwrót

Możesz pobrać DriveMaker z ich strony internetowej i przeczytać więcej na ten temat tutaj.

Czy potrzebujesz rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych NAS? Możesz użyć do tego celu programu BackupChain zamiast mapować i montować zdalne dyski, ponieważ jest on o wiele bardziej wydajny, praktyczny i łatwy w zarządzaniu. Przede wszystkim BackupChain dba o to, aby wszystkie pliki były przetwarzane i wysyłane prawidłowo z kontrolą wersji, w przeciwieństwie do wbudowanych funkcji synchronizacji NAS, które nie są tak niezawodne, zwłaszcza w przypadku bardzo dużych plików i dużych struktur folderów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz