piątek, 27 marca 2020

16 najlepszych sposobów na utratę życia cyfrowego

Po awarii dysku twardego lub komputera nie możesz przywrócić starych zdjęć i filmów swojej rodziny, chyba że użyłeś programu do tworzenia kopii zapasowych, aby zapisać wszystkie dane przed awarią. Zapobieganie jest najlepszą strategią, jeśli chodzi o awarie komputera i dysku twardego.
Czy możesz sobie pozwolić na utratę całej pracy? Jak czułbyś się tracąc wszystkie swoje rodzinne zdjęcia?
Ten artykuł pomoże Ci zidentyfikować potencjalne zagrożenia i podpowie, jak ich uniknąć.


1. Ataki wirusów i złośliwego oprogramowania.
Wirusy mogą stanowić duży problem i często powodują utratę danych. Zanim się zorientujesz, hakerzy przejmą kontrolę nad komputerem za pośrednictwem koni trojańskich, które są wstrzykiwane do twojego systemu w tle podczas przeglądania Internetu. Nie pobrałeś nic? Nie ma znaczenia, te złośliwe programy przedostają się przez Twój system.
 Twoja przeglądarka nie ostrzega przed wirusem ukrytym w Twojej ulubionej witrynie z wiadomościami, ponieważ faceci, którzy piszą te wirusy, wiedzą, jak poruszać się po przeglądarce, a także skaner antywirusowy. Dlatego skanery antywirusowe są koniecznością, ale nie chronią danych przed najnowszym i największym przełomowym wirusem. Czy próbowałeś kiedyś przeskanować komputer za pomocą dwóch skanerów antywirusowych? Będziesz zaskoczony, jak wirusy mogą się ukrywać!


2. Kradzież: w domu, w pracy, w drodze do pracy ...
Włamania nie są jedynym problemem. Ponieważ laptopy są często zabrane na zewnątrz i są głównym tematem dla złodziei. Mały i lekki, idealny!
 Obszary ryzyka: lotniska, miejsca publiczne, parki, bary, nazywacie to. Kradzież biurowa: nie zapominajmy, że nie wszyscy współpracownicy są twoimi przyjaciółmi. Niestety kleptomani są obecni we wszystkich klasach społeczno-ekonomicznych i we wszystkich organizacjach na świecie. Następnym razem, gdy będziesz z laptopem w barze lub kawiarni i pójdziesz do łazienki, pamiętaj, aby ktoś obserwował twoje rzeczy.


3. Przypadkowe usunięcie
Wszyscy mamy kosz na śmieci od systemu Windows 95… A jednak wciąż zdarzają się przypadkowe usunięcia. Bez kopii zapasowej nie można przywrócić jej na dysk twardy ...


4. Szkody spowodowane przez wodę:
Julie wzięła dziś rano bardzo długi prysznic i wyszła do pracy. Kiedy Julie wraca do domu, okazuje się, że rura pękła na górze w łazience. Woda zalała całą podłogę na górze i na dole… i zniszczyła jej laptop!
Gwarancja domowa - jeśli ją masz - może pokryć szkodę. Ale twoje dane zdecydowanie zniknęły. Czy kiedykolwiek słyszałeś o wodoodpornym laptopie !? Nie zapominajmy, że ten sam scenariusz jest możliwy w wielu odmianach. Problemy z dachem, zalanie, nieprawidłowe działanie systemu zraszaczy itp.

5. Dzieci
Urocze, prawda ?!  Jimmy pewnego dnia wrócił do domu, jego dzieci bawiły się w jego biurze (powiedział im, żeby tego nie robiły, ale oczywiście nie słuchają) i najwyraźniej mały Johnny potknął się o przewód zasilający laptopa i trochę się zranił. Chłopiec płakał!
Potem przyszedł jego tata. Potem tata zaczął płakać! Nie za siniak małego Johnny'ego (którego ledwie zauważył); nie, ponieważ jego laptop upadł, a teraz cała jego praca została utracona.
Wypadki się zdarzają, a kiedy masz dzieci w domu, musisz uważać.
6. Ogień
 Nie siedź przy kominku z laptopem. Jest za ciepło, a temperatura może szybko zmienić się w zagrożenie pożarowe. Baterie w laptopie mogą się rozgrzać i wybuchnąć na kolanach lub, co gorsza, w twarz. Zagrożenie pożarem jest wszędzie, nie można uciec.
7. Wypadki
Wypadki się zdarzają, więc staraj się jak najlepiej przygotować i zapobiegać.
Laura spieszyła się pewnego dnia, złapała walizkę na laptopa i pobiegła na dół, żeby złapać autobus. Wygląda na to, że zapomniała zapiąć walizkę na laptopa, a po zaledwie dwóch krokach skrzynka otworzyła się i jej laptop wziął pierwszą lekcję lotu. Dysk twardy nie ma szans przetrwać tego rodzaju wstrząs mechaniczny.
8. Pył
To obrzydliwe i niezdrowe: dywany, ubrania, włosy, pyłki, rury wydechowe, istnieje wiele źródeł kurzu w domach i biurach i będziesz starał się dołożyć wszelkich rozsądnych starań, aby utrzymać swój teren w czystości. Nie tylko dlatego, że wszystkie toksyny zawarte w pyle są szkodliwe dla zdrowia, ale także dlatego, że ogólnie pył jest szkodliwy dla urządzeń elektronicznych.
Większość komputerów ma wentylatory, a nowoczesne komputery klasy wyższej wyposażone są w filtr przeciwpyłowy. Większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, ale często należy czyścić filtr przeciwpyłowy, aby zapewnić wystarczającą cyrkulację powietrza w komputerze. Zwłaszcza w upalne dni lub jeśli mieszkasz w suchych obszarach, komputer może się przegrzać z powodu braku cyrkulacji powietrza.
Inną rzeczą do rozważenia jest to, że kurz gromadzi się wewnątrz dysków twardych. Być może będziesz w stanie odkurzać komputer wewnątrz, ale nie będziesz w stanie wyczyścić dysków twardych od wewnątrz. Administrator sieci IT z dużej korporacji powiedział nam: „serwery działają przez lata, ale kiedy wyłączamy je w celu konserwacji, nie wracają. Dyski twarde ulegają awarii, ponieważ kurz w końcu się osiada ”

9. Wilgotność: wilgotne powietrze, bardzo niski i bardzo wysoki poziom wilgotności są szkodliwe dla komputera!
Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego butelka zimnego piwa zamoknie po wyjęciu z lodówki? Chociaż większość ludzi wie, dlaczego, większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, co dzieje się zimą, gdy przenosisz laptopa z zimnej do temperatury pokojowej, rozpakuj go i włącz od razu.
Jeśli nie zaczekasz wystarczająco długo na rozgrzanie się laptopa przed włączeniem, różnica temperatur spowoduje kondensację wewnątrz gadżetu, co z kolei doprowadzi do trwałych uszkodzeń elektronicznych .
W obszarach o wysokiej wilgotności jest to rzeczywiście problem nawet w lecie. Na przykład, gdy wyjmiesz aparat z chłodnego, klimatyzowanego pokoju hotelowego, aby robić zdjęcia na zewnątrz, gdzie jest gorąco i wilgotno, zauważysz kondensację na obiektywie. Podobnie jak w przypadku aparatu, musisz zachować ostrożność, przenosząc laptopa z zimnego do ciepłego otoczenia i na odwrót.
Problem stanowi także suche powietrze o wilgotności poniżej 40%. Wyładowanie statyczne może wystąpić w suchych warunkach (zarówno latem, jak i zimą) i wytwarzać napięcia o wartości ponad 10 000 woltów (sprawdź tutaj, jeśli w to nie wierzysz: elektryczność statyczna i komputery )

10. Rozlana kawa:
Wszyscy doświadczeni użytkownicy komputerów spotykali się z tym dość często:
To fakt naukowy: klawiatury i kawa naturalnie się przyciągają!
Możesz uratować komputer i dane, jeśli od razu postępujesz zgodnie z instrukcjami dotyczącymi problemu „kawa na moim laptopie”: 911 Instrukcje rozlania kawy

11. Skok napięcia i inne przerwy w zasilaniu = PC Blitzkrieg
Każde urządzenie elektroniczne powinno być podłączone do adaptera przeciwprzepięciowego.
Najlepiej jest zainwestować w dobry UPS (zasilacz awaryjny), znany również jako podtrzymanie bateryjne . Jednak te środki ostrożności chronią cię tylko przed wahaniami napięcia i przerwami w zasilaniu (które mogą być również bardzo szkodliwe, zwłaszcza niezauważalne przerwy w zasilaniu w ułamku sekundy).
Komputer najprawdopodobniej zostanie również podłączony do modemu lub sieci przewodowej, na przykład modemu kablowego. Urządzenia te mogą nie być ekranowane przed skokami napięcia, a przepięcia mogą dotrzeć do komputera przez to okablowanie. Nie ma to wpływu na bezprzewodową sieć LAN, ponieważ nie ma połączenia przewodowego.
Najbezpieczniej jest po prostu odłączyć wszystkie przewody od komputera podczas burzy, aby uniknąć uszkodzeń.
12. Wear and Tear: daj komputerowi spokój!
Rzeczy nie trwają wiecznie - im dłużej gadżety są włączone, tym krótszy będzie ich oczekiwany okres użytkowania. Dotyczy to szczególnie dysków twardych i płyt głównych. Nierzadko zdarza się, że dyski twarde giną cicho lub z „zabawnym” pukaniem. Wentylatory procesora mogą nagle zatrzymać się, powodując przegrzanie systemu.

13. Temperatura:
Ani za gorąco, ani za zimno nie jest dobre dla twojego laptopa i komputera stacjonarnego.
Nie trzymaj także komputera w świetle słonecznym i trzymaj go z dala od okien. Upewnij się także, że przepływ powietrza jest wystarczający. Podobnie jak Ty, Twój komputer potrzebuje świeżego powietrza, więc nie obsługuj komputerów w zamkniętych obszarach, takich jak meble.
Dyski twarde i procesory są najsilniejszymi generatorami ciepła w komputerze lub laptopie i wymagają ciągłego chłodzenia. Chłodzenie wymaga dużej ilości zimnego powietrza, aby było skuteczne, więc kiedy zaczynasz słyszeć wentylatory, musisz trochę zwolnić i dać biedakowi spokój.

14. Wstrząs mechaniczny
Nie uderzaj pięścią w biurko. Wstrząs mechaniczny i następujące po nim wibracje mogą stać się tak silne, że mogą spowodować kolizję głowy wewnątrz dysku twardego. Dyski twarde zawierają małe głowy odpowiedzialne za odczytywanie i zapisywanie informacji. Głowice te obracają się o ułamki milimetra nad dyskami cylindrów magnetycznych. Ruch pionowy = natychmiastowa śmierć dysku twardego!

15. Pola magnetyczne
Nie baw się magnesami w pobliżu komputera, telewizora lub monitora. Może namagnesować ekran, a co gorsza, zniszczyć dyski twarde. W końcu dyski twarde są pamięcią magnetyczną; dlatego kolejne silniejsze pole magnetyczne w pobliżu i… Twoje pliki należą do historii! Pola magnetyczne są również generowane przez starsze telewizory lampowe i silniki elektryczne, takie jak ten w odkurzaczu oraz inne motoryzacyjne gadżety i zabawki.

16. Co jeszcze? Wiemy tylko, że liczba awarii komputerów i dysków twardych szybko rośnie.
Może to zabrzmieć mistycznie, ale to prawda: dyski twarde i urządzenia elektroniczne zawodzą i nikt tak naprawdę nie wie dokładnie, dlaczego. Prawda nie jest taka, jak prezentują to producenci komputerów i dysków twardych: ostatnie badania przeprowadzone przez Carnegie Mellon University wykazały, że klienci muszą wymieniać dyski twarde 15 razy (!) Częściej niż przyznają producenci. (Zobacz artykuł PC World )

Jedynym rozwiązaniem jest teraz wykonanie kopii zapasowej danych!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz